VLOG – Om leren gaan met geld

Wij vinden het belangrijk dat een mens op jonge leeftijd om leert gaan met geld. Daarvoor moet je kennis hebben van betaalmiddelen, kunnen rekenen, maar ook gevoel ontwikkelen bij wat iets mag kosten.

Voor de ontwikkeling van theoretische kennis over geld en betalen maken we bij Thuisonderwijs Oost-Nederland gebruik van materiaal van Eurowijs. Het is een initiatief van de Volksbank (oa. Regiobank) en verstrekt gratis leermateriaal over geld en betalen. De lespakketten zijn gebalanceerd, laagdrempelig en leuk.

Om te leren rekenen gebruiken we spelletjes die de basisvaardigheden automatiseren. Dat zijn kaart- en bordspellen, maar ook de nodige spelletjes die gebruik maken van spullen die je in de natuur vindt en dus erg leuk zijn in bos & park, op het strand en natuurlijk in de herfst.

Om gevoel te krijgen bij wat iets kost doen we boodschappen bij winkels waar de afstand tussen product en transactie klein is. Daar werken over het algemeen vakmensen die veel van hun product weten en goed om kunnen gaan met (jonge) mensen. Door Sofia de boodschappen uit te laten zoeken en  vooraf na te laten denken over wat iets kost ontstaat langzaam een gevoel bij gewicht en prijs.